Kdy nemáš na tatami co dělat!

Kdy nemáš na tatami co dělat!

Tohle by měla být samozřejmost. Ale někdy je dobré si i samozřejmé věci připomenout.

Toto je Stinky. Stinky je smraďoch. Nebuď jako Stinky!

#1 STAV KŮŽE
Plíseň je dobrá leda na sýrech, ale ne na nohách, či jiných částech těla. Pečuj o svá chodidla, myj je po tréninku poctivě a používej antimykotické přípravky, je-li to třeba. S plísní na nohách nemáš na tatami co dělat.

#2 KREV
Jsou různé typy nemocí, které se přenášejí krví a krev samotná se špatně pere. Pokud jsi zraněný a nejsi dobře ošetřen a zranění není dobře zalepeno, nemáš na tatami co dělat.

#3 NEHTY
Stříhej si nehty na rukou i nohou. Pod dlouhými nehty se usazuje špína a můžeš ošklivě poškrábat a podrápat své sparing-partnery. S dlouhými a špinavými nehty nemáš na tatami co dělat.

#4 DĚRAVÉ KIMONO
Mít díry na kimonu je možná cool a působí to, že trénuješ už dlouho, ale popravdě to vypadá otřesně. Kimono má nejen vypadat dobře, ale také být funkční. Díry dělají jen další a větší díry. V děravém kimonu nemáš na tatami co dělat.

#5 MOKRÉ KIMONO
Suché kimono, tedy po praní dobře vysušené kimono, je důkaz vaší péče o něj i o sebe. Neber své kimono na trénink rovnou z pračky. Mokré kimono je těžké a drží se v něm plísně a zápach. V mokrém kimonu nemáš na tatami co dělat.

#6 NEMOC
Nikdo nechce, abys nad ním během tréninku kašlal, popotahoval, smrkal nebo chrchlal. Když jsi nemocný, nemáš na tatami co dělat. Zůstaň doma, odpočívej a trénuj zdravý.

#7 ZÁPACH Z ÚST
Jez před tréninkem tak, abys měl prázdný žaludek a nesmrdělo ti z pusy. Myj si chránič zubů kartáčkem a pastou! Můžeš jít ne trénink lačný, mít čisté zuby, dát si žvejku, ale jakmile si nasadíš chránič, který si nečistíš, smrdí Ti z pusy a na tatami nemáš co dělat.

#8 ŠPERKY
Všechny šperky a piercingy si před tréninkem sundej. Můžeš tím zranit sebe nebo saping-partnera, potrhat kimono, nebo si šperk poškodit či ztratit. Se šperky a piercingy nemáš na tatami co dělat.

#9 ŠPINAVÉ KIMONO
Vyper si kimono po každém těžkém tréninku či sparingu. Per jej důkladně, používej i desinfekci na praní a poté jej dobře suš. Ve špinavém a smradlavém kimonu nemáš na tatami co dělat.

#10 NÁŠIVKY
Je dobré, že chceš nášivkami reprezentovat svůj gym, nebo vyjádřit nějakou myšlenky, ale dbej na to, aby byly vždy na správném místě dobře přišité, jinak jde opět o děravé kimono.

#11 NEUPRAVENÉ KIMONO
Tvé kimono je tvá zbroj i tvá vizitka. Zrcadlo v gymu není jen pro parádu a sledování tvých svalů. Podívej se, zda-li jsi upraven a máš dobře uvázaný pás (především před nástupem) ale i každým sparingem. Jestli je Ti kimono malé, je čas si koupit nové.

BoBesh

One Response

Comments are closed.