Černé pásy

Uvádí se, že získat černý pás v BJJ trvá v průměru 8-12 let. Jsou výjimky, kterým to zabere 4 roky a některým třeba 20 let. Nicméně černý pás je tvrdě vydřené uznání zaplacené mnoha tisíci hodinami strávených na žíněnce. Zde je seznam těchto našich držitelů.

Protože v BJJ neexistují formální zkoušky, je zde brán velký zřetel na vaši linii, na to, kdo vám pás udělil. Proto je v závorce uvedeno, od koho byl černý pás získán a kdy (stupně již nejsou řešeny). Barevné pásy, tedy modrý, fialový a hnědý mohou udělovat držitelé černého pásu. Černý pás může udělit minimálně černý pás 2. stupně, což je černý pás po 6 letech.

 

  1. Karel “Silver Fox” Pravec – Renzo Gracie Team (žije v USA) (Renzo Gracie, 5. 7. 2006)
  2. Michal Bittner – Clube de Jiu-Jitsu Pitbull CZ (Robin Gracie, 30. 9. 2012)
  3. Robert Keňo – Bullet Proof Jiu-Jitsu (Fernando Araujo, 15. 12. 2013)
  4. Jaroslav Moltaš – Clube de Jiu-Jitsu Pitbull CZ (Walmaro Medeiros, 19. 12. 2014)
  5. Pavel Mikula – Clube de Jiu-Jitsu Pitbull CZ (Walmaro Medeiros, 30.6. 2016)
  6. Ladislav Rybníček – Tiger Team (Robin Gracie, 24. 9. 2016)
  7. Roman “Pitbull” Čedík – Jungle BJJ (Fernando Araujo, 26. 9. 2016)
  8. Miloslav Bosák – 5th Dimension (Braulio Estima, 13. 12. 2016)
  9. Richard Šmehlík – Buffalo BJJ (žije v USA) (Charles Anzalone a Roberto “Cyborg” Abreu, 29. 1. 2017)
  10. Jiří “Didi” Dimitrov – ZR Team, UFT – Mladá Boleslav (Ze Radiola, Max Carvalho, Sandro “Pacoca” Santos, 12. 11. 2017)
  11. Jakub Šafra – Clube de Jiu-Jitsu Pitbull CZ (Michal Bittner, 16. 12. 2017)
  12. Michaela Dostálová – Clube de Jiu-Jitsu Pitbull CZ (Michal Bittner, 16. 12. 2017)
  13. Robin Javorek – Gracie Barra Draculino Frýdek-Místek (Vinicius “Draculino” Magalhães a Slawomir Szamota, 8. 4. 2018)
  14. Lukáš Janda – DSC Gym Česká Třebová (Karel “Silver Fox” Pravec, 11. 5. 2018)
  15. David Sedlák – DSC Gym Česká Třebová (Karel “Silver Fox” Pravec, 11. 5. 2018)
  16. Jakub Stejskal – SK Pretorian (Piotr “Bagi” Bagiński, 27. 5. 2018)
  17. Aleš Hrubý – SK Pretorian (Piotr “Bagi” Bagiński, 27. 5. 2018)
  18. Daniel Barták – Penta Gym (Marek Pasierbski, 20. 10. 2018)
  19. Richard Andrš – Choketopus Gym (Martin Guggi, 2. 11. 2018)
  20. Tomáš Podhorský – BJJ Liberec (Sandro “Pacoca” Santos, 30. 3. 2019)
  21. Tomáš Pohorelec – Clube de Jiu-Jitsu Pitbull CZ (Michal Bittner, 22. 6. 2019)
  22. Bronislav Stříž – Wiking Gold Team (Mariusz a Maciej Linke, 27. 7. 2019)
  23. Martin Nedbal – JS BJJ Dublin (Jorge Santos, 30. 11. 2019)
  24. Petr Maxmilián Krýsl – Club de Jiu-Jitsu Pitbull Plzeň (Walmaro Medeiros, 7. 12. 2019)
  25. Martin Pružinec – Jungle BJJ (Fernando Araujo, 26. 9. 2020)
  26. Jan Tichý – Copacabana Valachien Gym (Marek Pasierbski, 3. 10. 2020)
  27. Pavel Srněnský – Jungle BJJ (Fernando Araujo, 16. 7. 2021)
  28. Jakub Luska – Clube de Jiu-Jitsu Pitbull CZ (Michal Bittner, 2. 10. 2021)
  29. Miroslav Smetana – Clube de Jiu-Jitsu Pitbull CZ (Michal Bittner, 23. 10. 2021)
  30. Michal “Hero” Sumelidis – Gracie Barra Draculino Třinec (Vinicius “Draculino” Magalhães a Robin Javorek, 24. 10. 2021)
  31. Tadeáš Smejkal – DSC Gym Český Třebová (Karel “Silver Fox” Pravec, Lukáš Janda, David Sedlák, 30. 11. 2021)
  32. Aneta Pokorná – 5th Dimension (Dariusz Pawlikowski a Miloslav Bosák, 26. 2. 2022)
  33. Miroslav Tesař – Delta Gym Hradec Králové (Robin Gracie, 3. 6. 2022)
  34. Martin Rapčan – SK Pretorian (Piotr “Bagi” Bagiński, Lubomir Grochocki, Jakub Stejskal, Aleš Hrubý, 26. 6. 2022)
  35. Leo Zouhar- SK Pretorian (Piotr “Bagi” Bagiński, Lubomir Grochocki, Jakub Stejskal, Aleš Hrubý, 26. 6. 2022)
  36. Michal “Timbalada” Hrčka – Panther BJJ (Robert Keňo, 28. 6. 2022)
  37. David Medek – Jungle BJJ (Chris Bowe, 10. 8. 2022)
  38. Pavel Kudrna – 5th Dimension (Rogerio Olegario a Miloslav Bosák, 24. 9. 2022)
  39. Jan “Nitro” Heindl – Gracie Barra Draculino Ostrava (Vinicius “Draculino” Magalhães a Robin Javorek, 30. 10. 2022)
  40. Karel Kazlepka – Gracie Barra Draculino Olomouc (Vinicius “Draculino” Magalhães a Robin Javorek, 30. 10. 2022)
  41. Pavel Roder – Gracie Barra Draculino Opava (Vinicius “Draculino” Magalhães a Robin Javorek, 30. 10. 2022)
  42. Martin Burkot – Jetsaam Gym (Marek Pasierbski, 5. 11. 2022)
  43. Vladislav Pancner – 5th Dimension (Dariusz Pawlikowski a Miloslav Bosák, 19. 11. 2022)
  44. Jiří Závodný – Copacabana Valachien Gym (Marek Pasierbski a Jan Tichý, 26. 11. 2022)
  45. Jan Kubín – Brazilian Jiu-Jitsu Ústí nad Orlicí (Rogerio Olegario, 3. 12. 2022)
  46. Vlastimil Pospíšil – 5th Dimension Jiu-Jitsu (Miloslav Bosák a Pavel Kudrna, 15. 12. 2022)
  47. Lukáš Zelený – SK Pretorian (Piotr “Bagi” Bagiński, Lubomir Grochocki, Jakub Stejskal, Aleš Hrubý, 22. 1. 2023)
  48. Jan Vlastník – SK Pretorian (Piotr “Bagi” Bagiński, Lubomir Grochocki, Jakub Stejskal, Aleš Hrubý, 22. 1. 2023)

Cizinci dlouhodobě žijící v ČR

  1. Fernando Araujo – Jungle BJJ
  2. Eldar “Yakuza” Rafigaev – Jungle BJJ (Fernando Araujo, 18. 8. 2017)
  3. Ivan Illinski – Jungle BJJ (Fernando Araujo, 6. 2. 2020)
  4. Ygor Cappai – 5th Dimension (Rogerio Olegario a Miloslav Bosák, 24. 9. 2022)
  5. Don Dencer – Bearded Octopus (Marek Pasierbski, 5. 11. 2022)